Blog

Kaş Rehberi

Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

Yamaç Paraşütü

Kaş, Türkiye'nin en çok tercih edilen yamaç paraşütü noktalarından biridir. Kaş'a bir de gökyüzünden bakmak istiyorsanız, yamaç paraşütü tam size göre. Merkezde bulunan deneyimli yamaç paraşütü pilotları ile konuşarak uçuşunuzu planlayabilir, Kaş'ı bambaşka bir açıdan görme şansı yakalayabilirsiniz.

Trekking

Türkiye'nin en güzel yürüyüş parkuru olan 555 kilometrelik Likya Yolu üzerinde yer alan Kaş, doğayla ve tarihle iç içe konumuyla yürüyüş severlerin çok ilgisini çekmektedir. Dilerseniz yarımadada denizle, dilerseniz, Likya yolunu takip edip tarihle baş başa uzun yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.

Tekne Turu

Özel olarak ya da gruplarla katılabileceğiniz tekne turları ile Kaş'ın muhteşem koylarını keşfedebilirsiniz. Merkezden hareket eden tekneler, Kekova ya da Kaputaş tarafına doğru düzenledikleri gezilerle, Kaş'ın kıyılarında ve koylarında hoş vakit geçirmenizi sağladıktan sonra hareket noklarına geri dönüyorlar.

Dalış

Dünyanın en çok tercih edilen dalış noktalarından bir tanesi olan Kaş, çok sayıda dalış okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Kaş'ın su altı güzelliklerini merak ediyorsanız, bu okullardan bir tanesi ile iletişime geçerek, dalış turlarına katılabilir, başlangıç seviyesinde ya da ileri seviyelerde eğitim alabilirsiniz.

Tarihi Yapılar

Doğanın güzellikleriyle tarihin iç içe geçtiği Kaş'ta yer alan çok sayıda antik yapının yaklaşık 2000 yıllık geçmişi bulunuyor. Kaş'ta sadece gezerken bile bu yapıların pek çoğuna şahit olmanız mümkün. İsterseniz yürüyerek isterseniz araçla, bu yapıları inceleyelebilir, tarihe yakından tanık olabilirsiniz.

Yeme İçme

Tarihi dokunun size eşlik edeceği Eski Kaş'ın yapıları arasında ve Kaş kıyılarında yer alan çok sayıda restoran ve kafeden birisini tercih ederek, yeni lezzetler deneyebilirsiniz. Kaş sokaklarında, çok sayıda et balık restoranı yanında, hoşça vakit geçirmenizi sağlayacak kafeler ve barlar da bulunuyor.